Пекинг

  во

  За изградбата на првата фаза на аеродромот во Истанбул кој вчера беше свечено отворен, само досега биле ангажирани 10 илјади работници, а инвестирани се 6 ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Командантот на поморските операции, адмирал Џон Ричардсон, изјави дека САД и Кина ќе имаат сè повеќе блиски средби на отворено море откако кинески воен брод се ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Првата дама на Србија, Тамара Вучиќ ја посети сопругата на кинескиот шеф на државата Си Џинпинг, Пенг Лијуан, а нивната средба осамна на Јутјуб. Имено ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Од МОК (Меѓународниот олимписки комитет) излегоа со информација дека на Олимписките игри во Пекинг што ќе се одржат во 2022 година, ќе се воведат седум нови ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро ќе го пропушти финалниот турнир во 2018 година кој ќе се игра од 11 до 18 ноември во Лондон. Дел Потро се повлече ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Официјална Москва е разочарана од гласањето за рускиот предлог-резолуција за поддршка на Договорот за уништување и забрана на производство на проектили со кус ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Официјална Москва е разочарана од гласањето за рускиот предлог-резолуција за поддршка на Договорот за уништување и забрана на производство на проектили со кус ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Велика Британија, Кина, Русија, Франција и САД нема да потпишат Договорот за забрана на нуклеарното оружје, се вели во заедничкото соопштение од заседанието на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Првата дама на Србија, Тамара Вучиќ ја посети сопругата на кинескиот шеф на државата Си Џинпинг, Пенг Лијуан, а нивната средба османа на Јутјуб. Имено ...
  сите 4 | | | веќе видена