Пекинг

  во

  Кина почна со изградба на својата прва воена база за обука во провинцијата Бадахшан во североисточен Авганистан, во рамки на зголемената соработка со Кабул во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Кина почна со изградба на својата прва воена база за обука во провинцијата Бадахшан во североисточен Авганистан, во рамки на зголемената соработка со Кабул во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Кина почна со изградба на својата прва воена база за обука во провинцијата Бадахшан во североисточен Авганистан, во рамки на зголемената соработка со Кабул во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Кина започна масовен пропаганден напор низ САД со користење на комбинација на пари и влијание за да има клучно влијание врз креаторите на политиката и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас по разговорите со својот кинески колега Ванг Ји во понеделникот изјави дека ја предал официјалната покана ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во крајно филмски исход на настаните, кинеската влада се смета за одговорна за грабежите на најразлични историски кинески артефакти од музеи низ Европа. П.С. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американскиот републикански сенатор Џон Мекејн почина на 81-годишна возраст откако се бореше со рак на мозокот една година. Мекејн, кој бил воен затвореник во ...
  сите 38 | | | веќе видена