Пекинг

  во

  Претседателот на Кина Си Џинпинг и севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун денеска се сретнаа во Пекинг, јави јужнокорејската агенција Јонхап повикувајќи се на ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Во основно училиште во пекиншкиот кварт Синченг денеска во напад со ладно оружје повредени се 20 ученици од кои најмалку тројца имаат тешки повреди, а според ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-Ун пристигна во ненајавена посета на Кина, на покана од претседателот Шји Џјинпинг. Според државните медиуми, Ким и неговата ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Кинеските власти соопштија дека дваесет ученици се избодени со нож во нападот кој маж го изведе денеска во Пекинг.Повредените ученици се префрлени во болница, ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Во основно училиште во пекиншкиот кварт Синченг денеска во напад со ладно оружје повредени се 20 ученици од кои најмалку тројца имаат тешки повреди, а според ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Поранешен чистач , незадоволен што не добил работа на неопределено, е напаѓачот кој со нож или чекан повредил 20 ученици во основно училиште во пекиншкиот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во основно училиште во пекиншкиот кварт Синченг денеска во напад со засега неидентификувано оружје повредени се 20 ученици од кои најмалку тројца имаат тешки ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Во основно училиште во пекиншкиот кварт Синченг денеска во напад со засега неидентификувано оружје повредени се 20 ученици од кои најмалку тројца имаат тешки ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Кинескиот производител „Норинко“ го претстави новото моќно оружје со кое ќе располага кинеската армија наречено „Мајката на сите бомби“. Ова е најмоќната ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Неговото патување кај моќниот сосед не беше најавено, како впрочем и во минатата година. Првиот човек на Северна Кореја ќе остане таму до четврток. Има доволно ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Во основно училиште во пекиншкиот кварт Синченг денеска во напад со ладно оружје повредени се 20 ученици од кои најмалку тројца имаат тешки повреди, а според ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во основно училиште во пекиншкиот кварт Синченг денеска во напад со засега неидентификувано оружје повредени се 20 ученици од кои најмалку тројца имаат тешки ...
  сите 12 | | | веќе видена