Пекинг

  во

  Најмалку 7 пациенти во Пекинг за кои докторите велеле дека нема надеж некогаш да се освестат, биле ре-евалуирани од систем со вештачка интелигенција (AI) кој ...
  | | веќе видена

  Новите американски царини за Кина претставуваат опасност за светската економија, предупредува експертот за берза, Габриел Фелбермајр. И покрај сите ризици кои ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Роберто Азеведо, генерален директор на Светската трговска организација (СТО), вели дека ќе биде можно да се формира тело за справување со глобалните трговски ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Ветувањето на кинескиот технолошки милијардер Џек Ма дека ќе создаде милион нови работни места во САД е најнова жртва на трговската војна со Кина. Шефот на ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Властите во Пекинг побараа официјално извинување од Шведска поради, како што велат, бруталното малтретирање на тројца кинески туристи од страна на полицијата ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Недоразбирањето меѓу кинеските туристи и персоналот во хостелот настанал кога туристите дошле еден ден порано од предвидениот термин за чек-ин. При што ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Земјоделскиот факултет при УГД беше домаќин на координативен состанок по билатерален проект помеѓу Р Македонија, во кој учествуваат Земјоделскиот факултет на ...
  сите 4 | | | веќе видена