Пекинг

  во

  Воздухот во Скопје станува се позагаден, светските медиуми известуваат за Скопје и Македонија како подрачје каде загаденоста на воздухот е најголема во ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Кина денеска објави дека односите меѓу двете најголеми светски економии се толку важни што интересите на двете страни да продолжат со соработка ќе преовладеат ...
  сите 12 | | | веќе видена

  САД не се единствено виновни за се поизвесниот крај на Договорот за забрана на ракетите со среден дострел, оценува Андреас Рос од „Франкфуртер алгемајне ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кон крајот на октомври иранските нафтени танкери одненадеж исчезнале од екраните ширум светот. Сите бродови ги исклучиле таканаречените транспондери, ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Кон крајот на октомври иранските нафтени танкери одненадеж исчезнале од екраните ширум светот. Сите бродови ги исклучиле таканаречените транспондери, ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Во градот Веншан во јужната кинеска провинција Јунан, властите забраниле шетање на кучиња во текот на денот низ парковите, шопинг центрите, спортските објекти ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Италијанскиот шампион Јувентус и Милан ќе играат за Суперкупот на Италија на 16 јануари, среда, објави локалната фудбалска федерација. Мечот за трофејот ќе се ...
  сите 7 | | | веќе видена