Пекинг

  во

  Австралија и Франција потпишаа договор вреден 50 милијарди долари за изградба на 12 подморници во француските бродоградилишта за потребите на австралиската ...
  сите 13 | | | веќе видена

  ММС, 11.02.2019Два американски воени брода поминаа близу остров во Јужото Кинеско Море за кој Кина тврди дека полага право, пишува агенцијата „Ројтерс“, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Два американски воени бродови пловеле во близина на острови во Јужното Кинеско Море за кои Кина тврди дека се нејзина територија, изјави денеска неименуван ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Два американски воени бродови пловеле во близина на острови во Јужното Кинеско Море за кои Кина тврди дека се нејзина територија, изјави неименуван американски ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Два американски воени бродови пловеле во близина на острови во Јужното Кинеско Море за кои Кина тврди дека се нејзина територија, изјави денеска неименуван ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Во соопштението кое е потпишано од портпаролот на турското министерство Хами Аксој се наведува дека “повеќе не е тајна“ оти Кина на основа на произволни ...
  сите 2 | | | веќе видена

  ММС, 10.02.2019Министерството за надворешни работи на Турција соопшти дека начинот на кој Кина се однесува кон малцинските Ујгури во таа земја е „голема ...
  сите 9 | | | веќе видена

  На крајот на минатиот месец, голем број странски инвеститори имаа хартии од вредност деноминирани во кинески јуани како резултат на владините мерки за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  “Интерарт културниот центар, внимателно ја разгледа ситуацијата во која што се најдовме, по објавувањето на годишната програма на министерството за култура, на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Женева, 8 февруари 2019 (МИА) – Роџер Федерер е мотивиран и насочен кон деветтата титула на „Вимблдон“. Ова го изјави носителот на 20 Гренд слем титули на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Роџер Федерер е мотивиран и насочен кон деветтата титула на „Вимблдон“. Ова го изјави носителот на 20 Гренд слем титули на официјалното претставување на ...
  сите 20 | | | веќе видена