Пакистан

    во

    Се проценува дека најмалку 500 илјади луѓе го загубиле животот во Ирак, Авганистан и Пакистан од почетокот на војната против тероризмот која што ја ...
    сите 31 | | | веќе видена

    Христијанката Асиа Биби денеска излезе на слобода по осум години поминати во затвор и веднаш беше префрлена на непозната локација, по поништувањето на ...
    сите 31 | | | веќе видена