Пакистан

  во

  Автомобил-бомба удри во автобус, со кој се превезувале полицајци, при што загинаа најмалку 38 луѓе. Нападот се случи на автопат во покраината Џама и Кашмир. ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Премиерот на Индија, Нерендра Моди денеска вети силна одмазада за нападот со автомобил-бомба во Кашмир при што загинаа 44 припадници на безбедносните сили. Тој ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Во самобиствен напад со автомобил-бомба на полициски автобус во Кашмир, во Индија, загинаа најмалку 44 луѓе, што претставува најсмртоносен напад на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Џихадистичката група Џаих Ал-Адл (Војска на правдата) која Техеран ја смета за терористичка организација, ја превзеде одговорноста за самоубиствениот напад кој ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Европската комисија објави денеска список со 23 држави вон ЕУ каде правилата против перење пари и финансирање тероризам се слаби. Во Списокот се Авганистан, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Францускиот телефонски оператор ФРЕЕ за своите корисници на интернет преку мобилен телефон ја стави Македонија во европскиот пакет на роаминг, јавува ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Францускиот телефонски оператор ФРЕЕ за своите корисници на интернет преку мобилен телефон ја стави Македонија во европскиот пакет на роаминг, јавува ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Францускиот телефонски оператор ФРЕЕ за своите корисници на интернет преку мобилен телефон ја стави Македонија во европскиот пакет на роаминг, јавува ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Францускиот телефонски оператор ФРЕЕ за своите корисници на интернет преку мобилен телефон ја стави Македонија во европскиот пакет на роаминг, јавува ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Францускиот телефонски оператор ФРЕЕ за своите корисници на интернет преку мобилен телефон ја стави Македонија во европскиот пакет на роаминг, јавува ...
  сите 14 | | | веќе видена