Пакистан

  во

   Најголема желба на принцезата Дијана била нејзините синови цел живот да се грижат еден за друг, но изгледа во последно време тие не го исполнуваат ова ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Женските претставнички на британското кралско семејство продолжуваат да бидат во центар на вниманието со своите модни избори. Додека Кејт и Вилијам се на ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Најмалку девет лица загинаа при престрелка помеѓу припадниците на пакистанската и индиската армија во спорната хималајска област Кашмир. Индиската војска ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Најмалку девет лица загинаа при престрелка помеѓу припадниците на пакистанската и индиската армија во спорната хималајска област Кашмир. Индиската војска ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Пакистанските власти депортираа американски новинар во Вашингтон откако тој пристигнал на аеродромот во Лахоре за да ја претставува глобалната група за слобода ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Пакистанските власти депортираа американски новинар во Вашингтон откако тој пристигнал на аеродромот во Лахоре за да ја претставува глобалната група за слобода ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Пакистанските власти депортираа американски новинар во Вашингтон откако тој пристигнал на аеродромот во Лахоре за да ја претставува глобалната група за слобода ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Властите во Пакистан депортирале американски новинар во Вашингтон, по неговото пристигнување на аеродромот во Лахоре, со цел да ја претставува глобалната група ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Војводата и војвотката од Кембриџ наскоро ја напуштаат оваа азиска земја, а во текот на петдневната турнеја низ Пакистан Кејт ни даде вистинско модно ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Авионот на британското Кралско воздухопловство кое го наоѓале принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт денеска морало двапати да го одложат слетувањето во ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Авионот на британските Кралски воздухопловни сили во кој биле принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт, морал денес да го одложи слетувањето во Исламабад ...
  сите 49 | | | веќе видена