Пакистан

  во

  Мојата мисија е да најдеме заеднички пат кој води напред, рече државниот секретар на САД Државниот секретар на САД Мајк Помпео, денес пристигна во Пакистан на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Како што Исламската држава (ИСИС) ја губи својата моќ и значење, Ал Каеда се обидува да ја врати својата доминација на теренот како најважна сила на исламската ...
  сите 3 | | | веќе видена

  41 годишен жител на скопското село Сингелиќ доби кривична пријава и 30 дневен притвор за круимчарење мигранти. Случајот бил откриен на почетокот од овој месец ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Регионалниот центар за гранични работи Југ до Основното јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против 41-годишниот скопјанец поради основано ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Регионалниот центар за гранични работи Југ до Основното јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против 41-годишниот скопјанец поради основано ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Регионалниот центар за гранични работи Југ до Основното јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против 41-годишниот скопјанец поради основано ...
  сите 75 | | | веќе видена