Пакистан

  во

  Меган Маркл е втора жена во кралското семејство која имала проблем со родителите, или барем еден од нив.Војвотката од Сусекс доживува вистинска драма поради ...
  сите 16 | | | веќе видена

   Мора да признаеме и Македонија може да се пофали со некои луди навики и традиции, но ако се спореди со тоа што се смета во нормално во некои делови од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Команијата за стратегиски комуникации од Белфаст, Северна Ирска, „Стратагем интернешнл“, ќе ѝ помага на македонската влада во кампањата чијашто цел е успешен ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Пакистански исламисти се подготвуваат за протестен марш во Исламабад против конкурс за најдобра карикатура на пророкот Мухамед, која холандскиот десничарски ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Команијата за стратегиски комуникации од Белфаст, Северна Ирска, „Стратагем интернешнл“, ќе ѝ помага на македонската влада во кампањата чијашто цел е успешен ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Кина почна со изградба на својата прва воена база за обука во провинцијата Бадахшан во североисточен Авганистан, во рамки на зголемената соработка со Кабул во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Команијата за стратегиски комуникации од Белфаст Северна Ирска, „Стратагем интернешнл“, ќе ѝ помага на македонската влада во кампањата која има цел успешен ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Ова ќе биде првото воено присуство на Кина на територијата на соседниот Авганистан. Минатата година, Пекинг ја распореди својата прва воено-логистичка база во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Кина почна со изградба на својата прва воена база за обука во провинцијата Бадахшан во североисточен Авганистан, во рамки на зголемената соработка со Кабул во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Кина почна со изградба на својата прва воена база за обука во провинцијата Бадахшан во североисточен Авганистан, во рамки на зголемената соработка со Кабул во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Кина почна со изградба на својата прва воена база за обука во провинцијата Бадахшан во североисточен Авганистан, во рамки на зголемената соработка со Кабул во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Кина почна со изградба на својата прва воена база за обука во провинцијата Бадахшан во североисточен Авганистан, во рамки на зголемената соработка со Кабул во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Полицијата во Копер соопшти дека привела 75 мигранти кои илегално ја преминале границата од петок до понеделник и уапсила тројца шверцери на мигранти, кои биле ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Полицијата во Копер соопшти дека привела 75 мигранти кои илегално ја преминале границата од петок до понеделник и уапсила тројца шверцери на мигранти, кои биле ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Акохол беше причина за 2,8 милиони смртни случаи во 2016 година Дури и повремената употреба на алкохол е штетна за здравјето, според досега најголемото и ...
  сите 6 | | | веќе видена