Пакистан

  во

  Струга, 16. август 2018 (ИНПРЕС) – Средношколецот Александар Стојчески од Струга освои бронзен медал на Светската олимпијада за геонауки што се одржа во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Средношколецот Александар Стојчески од Струга освои бронзен медал на Светската олимпијада за геонауки која изминатава недела се одржуваше во Тајланд. Стојчески ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Регионалниот центар за гранични работи Север поднесе кривична пријава против 30-годишниот М.М. од Богданци поради постоење основи на сомнение за сторено ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Регионалниот центар за гранични работи Север поднесе кривична пријава против 30-годишниот М.М. од Богданци поради постоење основи на сомнение за сторено ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Регионалниот центар за гранични работи Север поднесе кривична пријава против 30-годишниот М.М. од Богданци поради постоење основи на сомнение за сторено ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Кривична пријава е поднесена против жител на Богданци поради сомнение дека сторил кривично дело „криумчарење мигранти“. Регионалниот центар за гранични работи ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Регионалниот центар за гранични работи Север поднесе кривична пријава против 30-годишниот М.М. од Богданци поради постоење основи на сомнение за сторено ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Регионалниот центар за гранични работи Север поднесе кривична пријава против 30-годишниот М.М. од Богданци поради постоење основи на сомнение за сторено ...
  сите 21 | | | веќе видена