Пакистан

  во

  Потребно е и доста време за да се испланира, тука се и неизбежните расправии, но сето тоа е вредно за спомените. Негативите работи секако, по уживањето во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Рускиот алпинист Александар Гуков од Санкт Петербург, кој речиси една недела без опрема бил заглавен на стрмните падини на планината Латок-1 во Пакистан е ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Рускиот алпинист Александар Гуков, речиси цела недела без опрема бил заглавен на планината Латок-1 во Пакистан. Тој беше спасен и пренесен во болница, но во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Четири милиони луѓе во Индија, од североисточната држава Асам би можеле да останат без државјанство. Националниот регистар на граѓани во Индија објави попис на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Шеесет и петгодишната поранешна меѓународна крикет ѕвезда Имран Кан има силни шанси да стане следниот премиер на Пакистан по изборите на 25 јули, пишува Радио ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Албанската полиција, во група нелегални мигранти открила Сириец кој бил дел од терористичка група која сеуште војува во Сирија и Ирак. Групата била откриена ...
  сите 2 | | | веќе видена