Пакистан

  во

  Шеесет и петгодишната поранешна меѓународна крикет ѕвезда Имран Кан има силни шанси да стане следниот премиер на Пакистан по изборите на 25 јули, пишува Радио ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Албанската полиција, во група нелегални мигранти открила Сириец кој бил дел од терористичка група која сеуште војува во Сирија и Ирак. Групата била откриена ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Дека животот пишува романи ни покажа и Индиецот Прадиумна Кумар Маханадина. Неговата љубов не знае за граници, како просторни, така и за границите на физичкиот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Имран Кан и неговата партија ПТИ прогласија победа на изборите кои во Пакистан се одржаа на 25-ти јули. Ако стане премиер, Кан ќе ја заврши драмската ...
  сите 9 | | | веќе видена