Пакистан

    во

    Пакистанската хрстијанка Асиа Биби, која беше ослободена од смртна казна, сака да го напушти Пакистан и да замине за Германија, изјави нејзиниот адвокат Сајфул ...
    сите 12 | | | веќе видена

    Се проценува дека најмалку 500 илјади луѓе го загубиле животот во Ирак, Авганистан и Пакистан од почетокот на војната против тероризмот која што ја ...
    сите 13 | | | веќе видена