Пакистан

  во

  Алија Ганем, мајката на еден од најозлогласените ликови во западниот свет во поновата историја, Осама бин Ладен, живее во раскошен дом во Џедах во Саудиска ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Пет лица од Пакистан и три од Бангладеш биле пронајдени во возило со скопски регистерски таблички, соопшти полицијата. „На место викано Прждевски споменик ...
  сите 136 | | | веќе видена

  После речиси 17 години од нападот на зградите „близначки“ во Њујорк, семејството на Осама Бин Ладен, кој е одговорен за тој напад, мора да продолжи да живее со ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Мајката на озлогласениот терористички лидер Осама бин Ладен, Алија Ганем, првпат зборуваше за нејзиниот син 17 години по нападите на Светскиот трговски центар ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Потребно е и доста време за да се испланира, тука се и неизбежните расправии, но сето тоа е вредно за спомените. Негативите работи секако, по уживањето во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Рускиот алпинист Александар Гуков од Санкт Петербург, кој речиси една недела без опрема бил заглавен на стрмните падини на планината Латок-1 во Пакистан е ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Рускиот алпинист Александар Гуков, речиси цела недела без опрема бил заглавен на планината Латок-1 во Пакистан. Тој беше спасен и пренесен во болница, но во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Четири милиони луѓе во Индија, од североисточната држава Асам би можеле да останат без државјанство. Националниот регистар на граѓани во Индија објави попис на ...
  сите 19 | | | веќе видена