Пакистан

  во

  Припадниците на специјалната единица за борба против наркотици во Пакистан, на 16-ти октомври уништиле голема количина на дрога и алкохол во Пешевар. Тие се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Седум години по разводот од фолк пејачката и ТВ водителка на кулинарска емисија, Адријана Алачка, тој ја покажа својата нова избраничка пред јавноста. Станува ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Рускиот ракетен систем "S-400" Triumph важи за ден од најубиствените ПВО системи на светот. Ги пресретнува сите типови на ракети и авиони, а дострелот му е ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Четиринаесет членови на иранските безбедносни сили, вклучувајќи ги и членовите на револуционерната гарда, се киднапирани денеска на границата со Пакистан, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Регионалниот центар за гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава против 35-годишен жител од село Трубарево, Скопско, поради постоење основи на сомнение за ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Регионалниот центар за гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава против 35-годишен жител од село Трубарево, Скопско, поради постоење основи на сомнение за ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Регионалниот центар за гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава против 35-годишен жител од село Трубарево, Скопско, поради постоење основи на сомнение за ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Регионалниот центар за гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава против 35-годишен жител од село Трубарево, Скопско, поради постоење основи на сомнение за ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Калашите, кои тврдат дека се потомци на војниците на Александар Македонски, со векови живееле во изолација во Пакистан. Сега ова мала заедница коначно е ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Регионалниот центар за гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава против 35-годишен жител од село Трубарево, Скопско, поради постоење основи на сомнение за ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Регионалниот центар за гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава против 35-годишен жител од село Трубарево, скопско поради постоење основи на сомнение за ...
  сите 101 | | | веќе видена