Њујорк

  во

  Бразилската манекенка и ангелот на Викторија со најдолг стаж, вчера ја прошета модната писта за последен пат со крилјата на грбот. На вчерашната ревија на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Андријана Лима (37) речиси 20 години веше ангел на Викторија, но пред ревијата на сите им најави дека тоа ќе биде последно нејзино појавување во ова својство. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Оружениот напад во Калифорнија во кој беа убиени најмалку 13 луѓе, има сличности со најмасовниот убиствен напад во поновата американска историја што се случи ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Се проценува дека најмалку 500 илјади луѓе го загубиле животот во Ирак, Авганистан и Пакистан од почетокот на војната против тероризмот која што ја ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Најдолговечниот ангел на Викторија Сикрет, ќе се пензионира. Манекенката Адриана Лима вчеравечер во Њујорк ја носела последната ревија на Викториа Сикрет и тоа ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Трамп го критикуваше со месеци Сешнс, најмногу поради неговото одбивање да ја води истрагата за наводното руско мешање во претседателските избори во 2016 ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Компанијата Google, која е обвинета за прикривање на случаеви за сексуално злоставување, вети дека ќе воведе интерни промени кои би придонеле за подобро ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Ангелите се вратија на модната писта за 19-то шоу на Викторија сикрет кое се одржа во Њујорк. Лима Вечерта беше во знакот на завршувањето на кариерата за ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Неколу стотици луѓе протестираа во Њујорк со повици да се заштити истрагата на специјалниот обвинител Роберт Малер за потенцијално вмешаност на Русија во ...
  сите 24 | | | веќе видена