Њујорк

  во

  Вчера во НБА лигата беа одиграни осум натпревари. Српскиот центар Никола Јокиќ го потврди „ол-стар“ рејтингот и против Филаделфија со нов трипл-дабл со учинок ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Ентони Дејвис беше во центарот на вниманието на кошаркарската јавност во изминатиот период, откако неговиот агент објави дека центарот е несреќен во Њу Орлеанс ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Никола Јокиќ биеше интересна битка против еден од најдобрите центри во НБА лигата Џоел Ембид и со својот сонародник Бобан Марјановиќ, имаше подобар ефект од ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Синоќа во Њујорк беше одржана амфар гала на која се појавија најголемите светски убавици од шоу бизнисот. На црвениот тепих прошетаа Ким и Кортни Кардашијамн, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Сите го знаете од сериите "Tween Peaks", "Sex and the City", "Desperate Housewives"... Актерот Кајл Меклахлан, кој сите го паметат по улогите во хит сериите ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Српската манекенка Бојана Крсмановиќ се најде на ВИП листата на познатата „Амфар“ гала вечерта во Њујорк. Бојана со бројни светски лица, како Хајди Клум, Мила ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Саудискиот престолонаследник Мухамед Бин Салман во 2017-та година рекол дека ќе употреби куршум за новинарот Џамал Кашоги кој кон крајот на минатата година ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Повлекувањето на американските воени трупи од Авганистани не е чесно повлекување, туку капитулација. Најдобриот исход на кој што Американците ќе можат да се ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман во 2017 година рекол дека ќе употреби „куршум“ врз новинарот Џамал Кашоги ако не престане да го критикува ...
  сите 44 | | | веќе видена