Њујорк

  во

  Титаник ќе го доживее своето продолжение. Речиси идентичен брод на стариот Титаник треба да го започне своето патување во 2022 година, обезбедувајќи им на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Од август, членовите на библиотеката во Њујорк, на Менхетн, покрај книги можат да изнајмуваат деловни рачни чанти и торби во неутрални бои, но исто така и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Netflix и Warner Brothers добија тужба од 150 милиони долари, од религиозна група, обвинувајќи ги филмските компании дека ја прекршиле трговската марка и ја ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Цените на сировата нафта бележат огромен скок откако Саудиска Арабија објави дека следниот месец ќе го намали производството.Саудиска Арабија најави дека од ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Новогодишната елка висока 22 метри е поставена пред Центарот Рокфелер во Њујорк и наскоро ќе биде украсена со 50 илјади светилки, пренесе „Гласот на Америка“ и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  ЛА Лејксерс успеа со ,,петни жили” да го победи тимот на Атланта Хокс со 107-106, а херој на победата беше Тајсон Чендлер, кој успеа да го блокира кошаркарот ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Новогодишната елка висока 22 метри е поставена пред Центарот Рокфелер во Њујорк и наскоро ќе биде украсена со 50 илјади светилки, пренесе „Гласот на Америка“ и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Цените на суровата нафта забележаа драстичен пораст откако Саудиска Арабија најави дека следниот месец ќе го намали производството. Ријад најави дека од ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Цените на сировата нафта бележат огромен скок откако Саудиска Арабија објави дека следниот месец ќе го намали производството. Саудиска Арабија најави дека од ...
  сите 30 | | | веќе видена