Њујорк

  во

  Авионот „Боинг 717“ наречен „Лолита Експрес“ на осудениот педофил Џефри Епстајн некогаш бил користен за превоз на неговите познати и моќни пријатели ширум ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп критикуваше група демократски претставнички во Конгресот, нарекувајќи ги предизвикувачки на нереди родени во странство и ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп критикуваше група демократски претставнички во Конгресот, нарекувајќи ги предизвикувачки на нереди родени во странство и ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп критикуваше група демократски претставнички во Конгресот, нарекувајќи ги предизвикувачки на нереди родени во странство и ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Со старите мијачки обичаи – бричење на младоженецот средсело, месење леб, јавање коњи, веење бајрак, гледање нив прстен, денеска во селото Галичник се венчаа ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Менхетен синоќа остана неколку часа без струја поради голем дефект, поради што престана да работи метрото, запреа лифтовите, се исклучија светлата и рекламите ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Не престануваат приказните за љубовната афера меѓу Лејди Гага и Бредли Купер. Пред некое време во медиумите се појавија вести дека Ирина Шајк и Бредли Купер ја ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Не престануваат приказните за љубовната афера меѓу Лејди Гага и Бредли Купер. Пред некое време во медиумите се појавија вести дека Ирина Шајк и Бредли Купер ја ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Голем дел од њујоршки Менхетн остана без струја, а локалната компанија за снабдување со електрична енергија објави неколку часа потоа дека ситуацијата полека ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Не престануваат приказните за љубовната афера меѓу Лејди Гага и Бредли Купер. Пред некое време во медиумите се појавија вести дека Ирина Шајк и Бредли Купер ја ...
  сите 39 | | | веќе видена