Њујорк

  во

  Германската Дојче банк му позајмила повеќе од две милијарди долари на Доналд Трамп пред да стане претседател на САД. И покрај бројните сигнали, кои укажувале ...
  сите 23 | | | веќе видена

  По завршувањето на судското рочиште во судот во Њујорк, 75-годишниот актер Роберт Де Ниро со весници се криеше додека го чекаше личниот возач кој доцнеше, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  „Бјанконерите“ летоска нема да патуваат за САД, своите мечеви во рамките на Меѓународниот куп на шампиони ќе ги играат во Азија а причината за ваквата одлука е ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Поради можноста Кристијано Роналдо да биде приведен во САД, Јувентус оваа година ќе замине на турнеа во Азија и мечевите од Меѓународниот куп на шампиони ќе ги ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Врховниот суд на САД усвои построга интерпретација на Законот за илегалните имигранти од 1996 година, со која се бара апсење на оние лица кои се соочуваат со ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Владата на Хонгконг предложи план вреден 79,2 милијарди долари за пренамена на земјиште со површина од 1.000 хектари околу најголемиот остров на територијата, ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Врховниот суд на САД усвои построга интерпретација на Законот за илегалните имигранти од 1996 година, со која се бара апсење на оние лица кои се соочуваат со ...
  сите 9 | | | веќе видена