Њујорк

  во

  Кога Лерин Вест (51) слушнала дека некој од американската сојузна држава Ајова освоил половина од џекпотот на лотаријата вреден 688 милиони долари, таа не ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Директорката на Националната установа фестивал „Охридско лето“, Наташа Поповиќ, в недела, на 11 ноември, во црквата „Света Софија“, со почеток во 19 часот ќе ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Мексиканскиот наркобос Хоакин Гузман – Ел Чапо (61), чека дозвола за да ја прегрне својата сопруга, пред неговото судење во Њујорк да продолжи со изнесување на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Директорката на Националната установа фестивал „Охридско лето“, Наташа Поповиќ, в недела, на 11 ноември во црквата „Света Софија“ со почеток во 19 часот ќе ...
  сите 13 | | | веќе видена

   Имаат лично за нив изградени куќи, одат еднаш неделно на фризер, наследуваат милиони и што уште не. Некои кучиња имаат секојдневна борба за да пронајдат ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Александрија Окасио-Кортез има само 29 години и е најмлада помеѓу жените кои по парламентарните избори во Америка влегоа во законодавните органи на власта. "Не ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Александрија Окасио-Кортез има само 29 години и е најмлада помеѓу жените кои по парламентарните избори во Америка влегоа во законодавните органи на власта. "Не ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Александрија Окасио-Кортзе има само 29 години и е најмлада меѓу жените кои после парламентарните избори во Америка влегле во законодавните органи на власта, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Дури десет натпревари во најсилната кошаркарска лига во светот беа одиграни изминатата ноќ. Кливленд на домашен терен играше против Оклахома и запиша нов ...
  сите 128 | | | веќе видена

  ЛА лејкерс триумфираа против Минесота со конечни 114:110 во „Стејплс“ центарот. „Езерџиите“ стигнаа само до петтата победа сезонава, и натаму се во негативен ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Кина создава паралелни финансиски и комерцијални мрежи ширум Централна и Источна Европа предизвикувајќи го глобалниот поредок Волстрит Џурнал – Њујорк 7 ...
  сите 25 | | | веќе видена