Њујорк

  во

  Патриша Бухан од Њу Џерси, мајка на четири деца, признала дека тригодишно дете намерно го попарила со жешка вода бидејќи тоа се измочало на подот. Бухан призна ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Овој месец Њујорк Тајмс објави дека МекАлистер се наоѓал на тапет во компанијата заради лошиот начин на кој управувал со односите со патници  и неговото ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Актерот кој се прослави уште како дете со улогата на Елиот во легендарниот филм за Е.Т вонземјанинот, оваа недела е уапсен за возење под дејство на недозволени ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кога во 2017 година му се приклучи на движењето #MeToo, холивудската дива Селма Хаек (53) во колумна за „Њујорк тајмс“ го опиша својот однос со продуцентот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кога холивудската дива Салма Хаек (53) го опиша нејзиниот однос со продуцентот Харви Вајнстин (67) во декември 2017 година во колумната за „Њујорк тајмс“, ги ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кога во 2017 година холивудската дива Селма Хаек (53) во колумна за „Њујорк тајмс“ го опиша својот однос со продуцентот Харви Вејнстајн (67), ги шокираше ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кинескиот студент од Њујорк, Деиџан Зенг, го минал минатото лето тајно работејќи во фабрика за iPhone уреди во Кина. Зенг бил на тајна задача и открил зошто ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Кинески студент од Њујорк, Деиџан Зенг, го минал минатото лето тајно работејќи во фабрика за ајфони во Кина. Зенг бил на тајна задача и открил зошто ...
  сите 5 | | | веќе видена

  И додека филмските критичари, режисери и кинематографери спорат околу уметничката вредност на филмот „Џокер“, светската публика е апсолутно воодушевена од ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Таа наводно сакала да го казни детенцето зашто се измокрило на подот на нивниот стан. Патриша Бухан призна денеска во судот дека му наредила на детето да ја ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Од наредната година најпрометната улица во Сан Франциско го затвора сообраќајот за приватните возила и по патиштата ќе можат да поминуваат само такси коли и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Патриша Бухан од Њу Џерси, мајка на четири деца, признала дека тригодишно дете намерно го попарила со жешка вода бидејќи тоа се измочало на подот. Бухан призна ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Кинескиот студент од Њујорк, Деијан Зенг, го минал минатото лето на тајна работа во фабрика на iPhone во Кина. Зенг бил на тајна задача и открил зошто ...
  сите 5 | | | веќе видена