Њујорк

  во

  Гитаристот на рок групата Аеросмит, Џо Пери итно бил пренесен во болница откако колабираше после настапот во Медисон Сквер Гарден, Њујорк, пишува CNN. 68 ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Цените на суровата нафта бележат огромен скок кога Саудиска Арабија објави дека следниот месец ќе го намали производството. Саудиска Арабија најави дека од ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Низа од светилки долга осум километри и ѕвезда од 450 килограми за врвот ќе ја красат новогодишната елка пред центарот „Рокфелер“ во Њујорк, која е висока 22 ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Истрагата за убиството на новинарот Џамал Кашоги сè уште е во тек, но новите информации што ги објави „Њујорк тајмс“ дополнително го продлабочуваат сомнежот ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Низа од светилки долга осум километри и ѕвезда од 450 килограми за врвот ќе ја красат новогодишната елка пред центарот „Рокфелер“ во Њујорк, која е висока 22 ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Истрагата за убиството на новинарот Џамал Кашоги сè уште е во тек, но новите информации што ги објави „Њујорк тајмс“ дополнително го продлабочуваат сомнежот ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Илија Несторовски и Александар Трајковски ќе имаат нови сопственици, а американска фирма од Њујорк ќе го купи Палермо. И тоа комплетниот дел од акциите, со што ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Од август годинава членовите на библиотека во Њујорк, на Менхетен, можат да позајмуваат деловни рачни торби и ташни во неутрални бои, но и еднобојни или ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Американската Централна разузнавачка агенција(ЦИА) од своето основање, кон средината на минатиот век, убила повеќе странски политичари и јавни личности, а ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Цените на суровата нафта забележаа драстичен пораст откако Саудиска Арабија најави дека следниот месец ќе го намали производството. Ријад најави дека од ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Од август, членовите на библиотеката во Њујорк, на Менхетн, покрај книги можат да изнајмуваат деловни рачни чанти и торби во неутрални бои, но исто така и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Истрагата за убиството на новинарот Џамал Кашоги сè уште е во тек, но новите информации што ги објави „Њујорк тајмс“ дополнително го продлабочуваат сомнежот ...
  сите 149 | | | веќе видена