Њујорк

  во

  Снимка од обидот за терористички напад во 2017 година во Њујорк го објави руската телевизија Раша тудеј. 27-годишниот Акејад Улах тогаш на метро станицата ја ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Снимка од обидот за терористички напад во 2017 година во Њујорк го објави руската телевизија Раша тудеј. 27-годишниот Акејад Улах тогаш на метро станицата ја ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Снимка од обид за терористички напад извршен во Њујорк минатата година неодамна беше објавена од руската телевизија „Раша тудеј“. Нападот се обиде да го изврши ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Снимка од обид за терористички напад извршен во Њујорк минатата година неодамна беше објавена од руската телевизија „Раша тудеј“. Нападот се обиде да го изврши ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Снимка од обид за терористички напад извршен во Њујорк минатата година, неодамна беше објавена од руската телевизија „Раша тудеј“.Тој напад се обиде да го ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Сопствениците на Ливерпул од „Фенвеј спорт груп" ја негираа веста дека биле подготвени да го продадат клубот. Според „Њујорк пост", претседателот Џон Хенри е ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Неколу стотици луѓе протестираа во Њујорк со повици да се заштити истрагата на специјалниот обвинител Роберт Малер за потенцијално вмешаност на Русија во ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Бразилската манекенка и ангелот на Викторија со најдолг стаж, вчера ја прошета модната писта за последен пат со крилјата на грбот. На вчерашната ревија на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Андријана Лима (37) речиси 20 години веше ангел на Викторија, но пред ревијата на сите им најави дека тоа ќе биде последно нејзино појавување во ова својство. ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Оружениот напад во Калифорнија во кој беа убиени најмалку 13 луѓе, има сличности со најмасовниот убиствен напад во поновата американска историја што се случи ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Се проценува дека најмалку 500 илјади луѓе го загубиле животот во Ирак, Авганистан и Пакистан од почетокот на војната против тероризмот која што ја ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Најдолговечниот ангел на Викторија Сикрет, ќе се пензионира. Манекенката Адриана Лима вчеравечер во Њујорк ја носела последната ревија на Викториа Сикрет и тоа ...
  сите 21 | | | веќе видена