НБА

  во

  Ол-стар центарот Демаркус Казинс дебитираше со ефектно забивање за шампионот Голден стејт вориорс, во ноќ за историја во НБА лигата. По цели 43 години ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Циркускиот потег и прекрасниот кош на Мариуш Григонис на почетокот на третиот период предизвика позитивен ефект кај неговите соиграчи од Жалгирис, кои го ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Откако ќе се одиграа сите натпревари во НБА лигата се прави стандарден преглед на најдобрите потези на денот, потези кои кои ја воодушевија публиката и вредат ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Словенското чудо Лука Дончиќ е трет по бројот на гласови за „Ол Стар“ веднаш позади Леброн Џејмс и Јанис Антетокумпо. Фантастичниот кошаркат на Далас прави ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Тимот на Лос Анџелес Лејкерс направи мало изненадување и славеше на гостувањето кај Оклахома Сити Тандер со 138-128 иако настапи без двајцата лидери Леброн ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Лука Дончиќ ја освои НБА лигата, но и навивачите ширум светот уште на половина од дебитантската сеозна. Тоа го покажува огромниот број гласови што младиот ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Што друго ќе се измисли што ќе биде „паметно“? Сите научнофантастични филмови што ги гледавме како мали, работите што беа прикажани во нив како самоврзувачки ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Денвер нагетс рутински го совлада Чикаго со 135:105. Франшизата од Колорадо осми пат во низа слави триумф против „биковите“, кои немаа начин како да го спречат ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Многу ѕвезди како Стеф Кари, Кајри Ирвинг, Џејмс Харден… имаа страшни индивидуални партии на мечевите кои рано утрово се одиграа во НБА лигата, но потегот број ...
  сите 24 | | | веќе видена