НБА

  во

  Најталентираниот европски кошаркар Лука Дончиќ (19) пружа импресивни партии за Далас маверикс по пристигнувањето во НБА-лигата, со што многумина го вбројуваат ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Покојниот Денис Хоф бил сопственик на неколку јавни куќи. Хоф , кој бил пронајден мртов минатиот месец , ги добил гласовите на дури 63 проценти од избирачите ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Синоќа се одиграа нови четири натпревари во НБА лигата, а домаќините беа поуспешни и извојуваа три триумфи. Кошаркарите на Далас Маверикс ја запишаа третата ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни само четири натпревари. Тимот на Портланд славеше победа против Милвоки со 118:103. Најефикасен во редовите на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Денвер на домашен терен го победи Бостон со 115:107 во натпревар во кој незаборавна ноќ имаше Џамал Мареј, играчот на Нагетси кој постави сопствен рекорд со 48 ...
  | | веќе видена

  Екипата на Сан Антонио Спарс ја доби и втората битка со Лос Анџелес Лејкерс во оваа натпреварувачка сезона. Пред неколку денови клубот од Тексас славеше во ...
  сите 92 | | | веќе видена