НБА

  во

  Двејн Вејд и Дирк Новицки блескаа во своите последни домашни натпревари во НБА лигата и воедно во нивните кариери. Мајами Хит го преслуша составот на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Дирк Новицки, еден од најголемите европски кошаркари на сите времиња, го одигра последниот натпревар на домашен терен во салата на Далас маверикс и објави дека ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во февруари и двете легенди добија специјални покани да настапат на нивниот последен Ол-Стар во кариерите, а синоќа Дирк и Вејн ги одиграа своите последни ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Во најсилната светска кошаркарска лига – НБА ноќта меѓу вторник и среда беа одиграни 11 натпревари, по кои во игра за освојување на последното слободно место ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Ветеранот од редовите на Феникс Санс, Џамал Крафорд во неговиот веројатно последен натпревар во НБА Лигата влезе во историјата на овој спорт. Имено, Крафорд во ...
  сите 52 | | | веќе видена

  И покрај поголемите вложувања по кои во клубот пристигна и „кралот“ Леброн Џејмс, Лос Анџелес Лејкерс помина низ уште една неуспешна сезона. По овој неуспех ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Последната вечер од регуларната сезона во НБА лигата донесе многу возбудувања и емоции – за некои радост, за некои тага. Сега е познат и последниот учесник во ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Легендарниот германски кошаркар, Дирк Новицки по 21 година играње во Далас Маверикс се збогува од навивачите на синоќешниот меч против Феникс, сличен настан ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Изминатата ноќ во НБА лигата беа одиграни 11 натпревари, а домашните навивачи се простуваа од Двејн Вејд и Дирк Новицки на кои им остана да го одиграат само ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Последната вечер од регуларната сезона во НБА лигата донесе многу возбудувања и емоции – за некои радост, за некои тага. Сега е познат и последниот учесник во ...
  сите 73 | | | веќе видена