НБА

  во

  Актуелниот НБА шампион, Голден Стејт и Сакраменто одиграа неверојатен шутерски натпревар во кој првакот славеше со 127-123, а двата тима заедно постигнаа 41 ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Голден стејт вориорс ноќеска го совлада тимот на Сакраменто кингс со 127:123 за 26-та овосезонска победа. „Воините“ и „кралевите“ приредија вистинско шоу во ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Центарот на Њујорк никс, Енес Кантер, истакна дека нема да патува со остатокот од тимот за дуелот против Вашингтон визардс кој ќе се игра во „О2“ арената во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Индијана Пејсерс ја остварија шестата последователна победа во НБА лигата, совладувајќи ги како гости Чикаго Булс со 119:116 по продолженијата. ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Не може без Леброн – така може да се опише играта на ЛА Лејкерси во последните пет натпревари. Леброн Џејмс се повреди и донесе проблеми во Лејкерси. Без него ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Шест победи забележаа тимовите кои гостуваа на десетте натпревари одиграни изминатата ноќ во НБА лигата. Лејкерси без Леброн Џејмс го запишаа четвртиот пораз ...
  сите 85 | | | веќе видена