НБА

  во

  Зион Вилијамсон покажа зошто е избран за прв пик на драфтот во НБА лигата. Ѕвездата од Колеџот Дјук, го одигра првиот меч во дресот на Њу Орлеанс пеликанс и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Преку барата ова утро се појавија информации поврзани со иднината на најдобриот кошаркар од изминатата сезона, Кави Ленард. Иако повеќето се надеваа дека ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Леонарди изгледа донел одлука! Американските медиуми како ударна вест пренесуваат дека Леонард потпиша за Лос Анџелес Клиперс. Откако Торонто го одоведе до ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Каваи Ленард најверојатно ја донесе одлуката за тоа каде ќе настапува во следната сезона. Според најавите од САД, Ленард потпишал за Лос Анџелес клиперс. Yahoo ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Францускиот репрезентативец, Нандо Де Коло, кариерата ќе ја продолжи во екипата на Фенербахче. Со трускиот клуб Де Коло потпишал две годишен договор, со ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Францускиот репрезентативец, Нандо Де Коло, кариерата ќе ја продолжи во екипата на Фенербахче. Со трускиот клуб Де Коло потпишал две годишен договор, со ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Турскиот гигант, Фенербахче е на добар пат да го обезбеди потписот на францускиот репрезентативец Нандо Де Коло. Де Коло во изминативе пет сезони беше дел од ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Барселона, 5. јули 2019 (ИНПРЕС) – Шпанската кошаркарска легенда, Пау Гасол, би можел да биде следното големо засилување на Барселона, објавија шпанските ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Шпанската кошаркарска легенда, Пау Гасол, би можел да биде следното големо засилување на Барселона, објавија шпанските медиуми. Иако има 39 години, кошаркарот ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Изведбата на американската химна на јавни настани и почитта кон неа од страна на оние што ја слушаат (или изведуваат) е актуелно прашање во САД околу кое ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Освоената титула во кошаркарската НБА-лига на Торонто донесе неверојатно зголемена потрошувачка во повеќето канадски градови, а во Монтреал скок од дури 216 ...
  сите 4 | | | веќе видена