НБА

  во

  Вториот ден од Ол-стар викендот во Шарлот (16 февруари) ќе ни ја донесе и битката во тројки (33 натпревар) која дефинитивно ќе биде супер интересна. Познати се ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Оваа година Ол-стар викендот ќе се одржи во Шарлот, а еден од најинтересните натпревари и битка ќе биде секако оној во забивање во кој силите ќе ги одмерат ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Многу натпревари се одиграа минатава ноќ во НБА лигата, а еден од највозбудливите беше оној меѓу Денвер Нагетс и Сакраменто Кингс кој го добија домаќините со ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Раководството на НБА-лигата парично го казни центарот на Филаделфија, Џоел Ембид со 25 илјади долари поради непрестијни зборови упатени кон судии. Ембид си ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Раководството на НБА-лигата парично го казни центарот на Филаделфија, Џоел Ембид со 25 илјади долари поради непрестијни зборови упатени кон судии. Ембид си ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Индијана Пејсерс беа поразени на својот паркет со 97:106 од Милвоки Бакс, а во синоќешните натпревари во НБА лигата и Минесота Тимберволфс со 121:111 беа ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Раководството на НБА-лигата парично го казни центарот на Филаделфија, Џоел Ембид со 25 илјади долари поради непрестијни зборови упатени кон судии. Ембид си ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Раководството на НБА-лигата парично го казни центарот на Филаделфија, Џоел Ембид со 25 илјади долари поради непрестијни зборови упатени кон судиите. Ембид си ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Легендарниот НБА кошаркар Трејси МекГрејди говореше за американските медиуми за моменталната состојба на најјаката лига во светот.МекГрејди своевремено беше ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Единаесет натпревари се одиграа во НБА лигата изминатата ноќ. Никола Јокиќ со звукот на сирената им ја донесе победата на Денвер против Сакраменто, Бруклин ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Единаесет натпревари се одиграа во НБА лигата изминатата ноќ. Никола Јокиќ со звукот на сирената им ја донесе победата на Денвер против Сакраменто, Бруклин ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни девет натпревари, а најинтересно беше во натпреварот помеѓу Денвер и Сакраменто. Денвер стигна до нова победа ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Никола Јокиќ повтрно блесна во НБА-лигата. Србинот имаше трипл-дабл, а ги даде и победничките поени за радост на Денвер против Сакраменто од 120:118. Јокиќ ...
  сите 23 | | | веќе видена