НБА

  во

  Станува збор за Роберт Боброзки, со неполни 19 години, Унгарец роден во Романија, сега е највисок кошаркар во светот (231 см), дури девет сантиметри повисок од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Мајорка по шест години повторно ќе игра во Ла лига откако во финалето од баражот го совлада тимот на Депортиво Ла Коруња. Пишувавме утринава дека на мечот и ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Вчера Мајорка направи голем пресврт против Депортиво Ла Коруња и стана последниот патник кој следната сезона ќе игра во Ла Лига. Мајорка по првиот натпревар ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Мајорка направи епски пресврт и стана првиот тим во историјата кој по пораз од 2:0 се пласираше во Примера по одигрувањето на финалето на плеј-офот, откако ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Вчера Мајорка направи голем пресврт против Депортиво Ла Коруња и стана последниот патник кој следната сезона ќе игра во Ла Лига. Мајорка по првиот натпревар ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Мајорка направи епски пресврт и стана првиот тим во историјата кој по пораз од 2:0 се пласираше во Примера по одигрувањето на финалето на плеј-офот, откако ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Цел тим на актуелните НБА шампиони, Торонто репторс, вклучувајќи го и стручниот штаб како и управата, добија необичен подарок од Зоолошката градина во овој ...
  сите 53 | | | веќе видена

  НБА ѕвездата Коби Брајант и неговата сопруга Ванеса станаа родители по четврти пат. Покрај двегодишната Бјанка, 13-годишната Гуану и 16-годишната Натали, ова е ...
  сите 8 | | | веќе видена

  За една од најголемите легенди во историјата на НБА, Денис Родман нема дилема дека Мајкл Џордан е најдобриот кошаркар во историјата на оваа игра. Многумина ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Легендата на Детроит пистонс Џо Думарс е новото засилување на Сакраменто кингс, но не на теренот, туку во раководните структури на клубот. Генералниот менаџер ...
  сите 50 | | | веќе видена