НБА

  во

  Лидерот на Голден Стејт – Стеф Кари, реализира 10 тројки и заврши со 42 поени при успехот на шампионите со 127:123 во салата на Сакраменто во средба од ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Револуцијата на кошарката во НБА лигата, која започна со Стеф Кари и тимот на Голден Стејт Вориорс, синоќа го достигна својот максимум. Во дуелот помеѓу ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Актуелниот НБА шампион, Голден Стејт и Сакраменто одиграа неверојатен шутерски натпревар во кој првакот славеше со 127-123, а двата тима заедно постигнаа 41 ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Голден стејт вориорс ноќеска го совлада тимот на Сакраменто кингс со 127:123 за 26-та овосезонска победа. „Воините“ и „кралевите“ приредија вистинско шоу во ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Центарот на Њујорк никс, Енес Кантер, истакна дека нема да патува со остатокот од тимот за дуелот против Вашингтон визардс кој ќе се игра во „О2“ арената во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Индијана Пејсерс ја остварија шестата последователна победа во НБА лигата, совладувајќи ги како гости Чикаго Булс со 119:116 по продолженијата. ...
  сите 21 | | | веќе видена