НБА

  во

  – Од НБА клубот Голден Стејт вориорс, ги негираа информациите дека за нивната суперѕвезда Стеф Кари, оваа сезона е завршена. Кари имаше операција на скршената ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Доцна синоќа беа одиграни 11 натпревари во НБА лигата, од кои неколку беа навистина интересни до самиот крај. Покрај триумфите на Денвер и Сакраменто, ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Од НБА клубот Голден Стејт вориорс, ги негираа информациите дека за нивната суперѕвезда Стеф Кари, оваа сезона е завршена. Кари имаше операција на скршената ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Демиен Лилард го подобри клупскиот рекорд на Портланд со 60 постигнати поени против Бруклин нест, но неговиот тим загуби со 115:119. Бекот на Трејлблејзерс ...
  сите 176 | | | веќе видена

  Едно испитување на јавното мислење во САД покажа дека Лос Анџелес Лејкерс кај Американците е убедливо најомразениот кошаркарски клуб кој настапува во НБА ...
  сите 23 | | | веќе видена