НБА

    во

    Леброн Џејмс и Ленс Стевенсон оваа сезона ќе бидат соиграчи во Лос Анџелес Лејкерс, но сите оние кои добро ја пратат НБА лигата подолго време многу добро знаат ...
    сите 15 | | | веќе видена

    Македонскиот кошаркарски интернационален и поранешен репрезентативец Перо Антиќ, успеа да победи на многу полиња во својата кариера. Тој стана и првиот ...
    сите 5 | | | веќе видена

    Алексеј Швед имал четири понуди од НБА лигата ова лето, но решил да остане во Европа и да игра за Химки, бидејќи е задоволен од финансиските услови, вели ...
    сите 26 | | | веќе видена

    Шпанската кошаркарска легенда, Хуан Карлос Наваро, ја заврши својата играчка кариера и се приклучи на водството на Барселона, потврдија од каталонскиот клуб. ...
    сите 9 | | | веќе видена

    Никола Јокиќ, ,,српскиот мајстор” како што го викаат коментаторите на НБА лигата, во неговата најуспешна сезона со реализација голем број ,,трипл-дабл’’ ...
    сите 4 | | | веќе видена

    Попуштаат ли „стегите" на некои тимови од НБА лигата кога станува збор за ослободување од обврските на дел од играчите кои имаат интербационални, односно ...
    сите 25 | | | веќе видена