НБА

  во

  Селекторот на грчката кошаркарка репрезентација, Танасис Скуртопулос го објави прелиминарниот список на кошаркари на кои ќе смета за подготовките за Мундијалот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Селекторот на грчката кошаркарка репрезентација, Танасис Скуртопулос го објави прелиминарниот список на кошаркари на кои ќе смета за подготовките за Мундијалот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Томпсон кој имаше тешка повреда во финалето од НБА лигата против Торонто Репрорс, ќе остане во Голден Стејт кои му понудија максимален петгодишен договор ...
  сите 26 | | | веќе видена

  По доаѓањето на Кристапс Порзингис во Далас, Каубоите доведува уште еден нов играч. Сет Кари, братот на Стеф Кари, треба да го облече дресот на тимот од ...
  сите 84 | | | веќе видена

  На првиот ден од преодниот рок во НБА-лигата, се случија неколку големи преселби кои го здрмаа САД, но и остатокот од светот. Кевин Дурант и Кајри Ирвинг со ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Бостон, 1. јули 2019 (ИНПРЕС) – Од моментот кога почна „ловот“ на слободните агенти веднаш почнаа преговорите меѓу клубовите и НБА-ѕвездите. Вкупната вредност ...
  сите 88 | | | веќе видена