НБА

    во

    Далас Маверикс стави крај на лошата серија од три порази во НБА лигата, откако изминатава вечер на домашен терен го победи Феникс со 104:94. После подолго ...
    сите 20 | | | веќе видена

    Селтикси против Пејсерси ја добија секоја четвртина, на паузата играчите на Бред Стивенс веќе имаа двоцифрена предност од 68:53. Разликата само растеше, Бостон ...
    сите 68 | | | веќе видена

    Далас ја доби пресметката против Феникс пред своите фанови со 104-94, а мечот го одбележа Лука Дончиќ кој имаше фантастична партија и постигнување со кое можат ...
    сите 63 | | | веќе видена

    Милвоки Бакс ја спасија честа на екипите кои изминатата ноќ играа како гости во НБА лигата. Бакс во дербито славеа во Хјустон со 116:109. Мечот го обележа ...
    сите 63 | | | веќе видена

    Лука Дончиќ одигра уште еден извонреден натпревар во својата дебитантска сезона во НБА лигата и оствари нов подвиг со кој влегува во историјата на најсилната ...
    сите 64 | | | веќе видена

    Десет натпревари се одржаа НБА лигата во изминатата ноќ. Далас го победи Феникс со 104:94, а Лука Дончиќ на тимот кој го предводи Игор Кокошков уфрли 30 поени. ...
    сите 25 | | | веќе видена

    Лука Дончиќ одигра уште еден меч во кој оствари нов подвиг. Дебитантот беше незадржлив и даде 30 поени во победата на Далас против Феникс од 104:94. На ...
    сите 26 | | | веќе видена

    Еден од најталентираните кошаркари на денешницата, Лука Дончиќ, несомнено прераснува во голема ѕвезда во НБА лигата. Тој со своите изданија кои ги нуди во ...
    сите 32 | | | веќе видена

    Српскиот кошаркар Никола Јокиќ ја продолжи низата одлични настапи во НБА и потврди дека е еден од моментално најдобрите играчи во најјаката лига во светот. Во ...
    сите 27 | | | веќе видена