НБА

  во

  Лука Дончиќ беше прв стрелец на дуелот помеѓу Далас и Сан Антонио, но гостите на крајот триумфираа со 101-105, Стеф Кари со нова шутерска партија го предводеше ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Турските обвинители издадоа меѓународен налог за апсење на НБА-кошаркарот Енес Кантер, кого го обвинуваат за поврзаност со вооружени групи, за кои велат дека ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Синоќешниот дерби натпревар во НБА лигата се одигра во Бостон, каде тимовите на Селтикс и Репторс се сретнаа во пресметка за зачувување на гордоста, но и за ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Московскиот бизнисмен, Михаил Прокоров (50), кој се занимава и со политика, своите спортски интереси ги пронашол во најдобрата кошаркарска лига на светот, а ...
  | | веќе видена

  Лука Дончиќ прераснува во голема ѕвезда во НБА лигата со своите изданија кои ги нуди во својата дебитантска сезона во најсилното друштво, а неговиор прогрес во ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Одличен меч одиграа двете екипи кои се менуваа во водство, а Бруклин во последната четвртина после лошиот трет период (40:23) со постигнати 46 поени успеа да ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Актуелниот НБА шампион, Голден Стејт, предводен од Стеф Кари се позиционираше на лидерското место во Запдната конференција откако забележа домашен триумф над ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Лука Дончиќ зад себе во НБА лигата има уште една одлична ноќ. Далас Маверикс не успеа да ги победи Поповиќ и Спарсите. Сепак, Дончиќ продолжи со фантастичните ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Актуелниот НБА шампион, Голден Стејт, предводен од Стеф Кари се позиционираше на лидерското место во Запдната конференција откако забележа домашен триумф над ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Голден стејт вориорс го најде победничкиот ритам, ноќеска шампионот ја запиша шестата последователна победа совладувајќи ги Њу Орлеанс пеликанс со 147:140. ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Најдобриот играч во НБА лигата и член на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс ќе мора да почека за својот кам-бек на терените. „Кралот“ веќе подолго време е во ...
  сите 110 | | | веќе видена