НБА

    во

    Во новата сезона семафорот кој го мери времето за напад, по офанзивен скок ќе се ресетира на 14 секунди , наместо досегашните 24 и со тоа се очекува забрзување ...
    сите 30 | | | веќе видена

    Раководството на најсилната светска кошаркарска лига – НБА ги усвои новите правила предложени од Комисијата за натпреварување.Во новата сезона семафорот кој го ...
    сите 30 | | | веќе видена