МЗТ Скопје

    во

    Македонскиот вицешампион, МЗТ Скопје дојде до нова победа во домашниот шампионат и тоа против АВ Охрид со тоа што истата беше остварена далеку потешко од ...
    сите 16 | | | веќе видена

    Уште една закана дојде од МКФ до клубовите. Оние кои ги немаа(т) реализирано своите финансиски обврски спрема федерацијата, ќе бидат суспендирани, односно нема ...
    сите 4 | | | веќе видена

    МЗТ Скопје вечерва триумфираше на Сплит со 104:87, а потегот на сребата го имаше плејмејкерот на „штрковите“, Лестер Медфорд. Кошаркарот на МЗТ беше пронајден ...
    сите 25 | | | веќе видена

    МЗТ Скопје претрпе два порази на последните две гостувања во АБА 2 лигата, но денеска докажа дека самодовербата кај играчите е посебна кога игра на домашен ...
    сите 30 | | | веќе видена