МЗТ Скопје

  во

  Шампионот Работнички беше буквално прегазен на гостувањето кај Блокотехна која победи со 85:58 и изедначи на 1-1 во полуфиналната серија, МЗТ Скопје со 92:86 ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Како што беше повикот на КК Гостивар пред вечерашниот натпревар, така и се покажа. Кој беше виде, кој не беше ќе му раскажуваат. КК Гостивар загуби од МЗТ ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Кошаркарите на МЗТ Скопје ја остварија и втората победа во полуфиналната плејоф серија против Гостивар, а вечерва тоа им успеа како гости со резултат 92:86. ...
  сите 51 | | | веќе видена

  МЗТ Скопје го совлада Гостивар со 87-68 во првиот натпревар од полуфиналната серија во плеј-офот во домашниот шампионат. Бекот на тимот од „Јане Сандански“, ...
  сите 38 | | | веќе видена

  После 48 часа пауза во вторник, во Младост, се игра вториот натпревар од полуфиналната пресметка помеѓу КК Гостивар и МЗТ Скопје. „Штрковите“ го добија првиот ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Екипите на Работнички и на МЗТ Скопје Аеродром поведоа со 1-0 во полуфиналните пресметки од кошаркарскиот плејоф. Работнички ја совлада Блокотехна со 87:79 во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Гостивар загуби од МЗТ Скопје со 87-68 во полуфиналната серија од плејофот. Тренерот на Гостиварци Марјан Србиновски, смета дека неговиот тим на мечот не бил ...
  сите 23 | | | веќе видена

  МЗТ Скопје ја оправда фаворитската улога на премиерниот натпревар против Гостивар, славејќи со 87-68 и поведувајќи со 1-0 во полуфиналната серија од плејофот. ...
  сите 29 | | | веќе видена