МЗТ Скопје

  во

  Нашиот кошаркарски вицешампион, МЗТ Скопје Аеродром во Вршац ја запиша првата гостинска победа во АБА2 лигата, триумф кој донесе неколку признанија за нашиот ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Работнички утре од 18:00 часот во салата „Градски парк“ ќе одиграат пријателски натпревар од хуманитарен карактер против ветераните на овој ...
  сите 10 | | | веќе видена

  МЗТ Скопје Аеродром и Работнички со хуманитарни активности се загреваат за првата меѓусебна пресметка сезонава, а и на кошаркарски план веќе почнуваат да се ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Андрија Бојиќ веројатно го имаше полувремето на кариерата. Српскиот крилен центар реализираше неверојатни 27. поени во првото полувреме од гостувањето на МЗТ ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Кошаркарите на МЗТ Скопје во третиот обид се израдуваат на првата гостинска победа АБА2-лигата и тоа кај Вршац со 95-88. Тимот од скопски Аеродром беше одлучен ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Пред точно 22 години, во Скопје падна митот за непобедливиот тим на Реал Мадрид. Нашиот претставник во ФИБА Еврокупот, МЗТ Скопје, во преполнетата сала Јане ...
  сите 35 | | | веќе видена

  На денешен ден пред точно 22 години кошаркарите на МЗТ Скопје ја извојуваа најголемата победа на меѓународната сцена во рамките на македонската клупска ...
  сите 35 | | | веќе видена