МЗТ Скопје

  во

  Извршниот директор на лераницата Златко Коцевски, кој го тужи Јованов, рече дека спомениците биле изработени по светски, а не по македонски стандарди. Имале ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Претседателот на Здружението кој нарача да се изработи споменикот на Андон Јанев Ќосето во судница тврди дека до сега не ја видел склуптурата. Договорите со ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Работнички кои се натпреваруваат во возрасната категорија до 18 години ќе ја бранат шампионската титула освоена ланската сезона на домашен терен ...
  сите 18 | | | веќе видена