МЗТ Скопје

  во

  Најмладите кошаркари од државното првенство на Македонија разигруваат за титулата на завршен Ф8 турнир.Првиот натпреварувачки ден беше комплетиран вчеравечер, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Ако им се верува на некои хрватски, пред се кошаркарски медиуми, во следната сезона нема да го гледаме Јуре Лалиќ како играч на МЗТ Скопје, или некоја друга ...
  | | веќе видена

  Македонската кошаркарска федерација (МКФ) им изрече парични казни на Работнички и МЗТ Скопје за пропустите во организацијата на натпреварите од финалната ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Македонската кошаркарска федерација (МКФ) им изрече парични казни на Работнички и МЗТ Скопје за пропустите во организацијата на натпреварите од финалната ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Македонската кошаркарска федерација (МКФ) им изрече парични казни на Работнички и МЗТ Скопје за пропустите во организацијата на натпреварите од финалната ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Македонската кошаркарска федерација (МКФ) им изрече парични казни на Работнички и МЗТ Скопје за пропустите во организацијата на натпреварите од финалната ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Македонската кошаркарска федерација (МКФ) им изрече парични казни на Работнички и МЗТ Скопје за пропустите во организацијата на натпреварите од финалната ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Денеска нашиот тим првото еспресо го пие со Џоле Кочов, поранешен кошаркарски играч, а денеска тренер на еден од најдобрите македонски клубови КК МЗТ Скопје. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Феникс 2010 е новиот македонски шампион во М-16 лигата. Младите кошаркари во „бело-виолетова" комбинација издоминираа на завршниот турнир, посленде во оваа ...
  сите 17 | | | веќе видена