МЗТ Скопје

  во

  Македонскиот вицепрвак, МЗТ Скопје и дефинитивно ги обезбеди услугите на бекот Марко Симоновски. Симоновски исто како Дамјан Стојановски, Дарко Соколов, Андреј ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Дамјан Стојановски, денеска и официјално го стави потписот на договорот со МЗТ Скопје Аеродром, со кој се обврза дека ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец, Дамјан Стојановски денеска и официјално стави потпис на новиот двегодишен договор со составот на МЗТ Скопје. Тој веќе подолго ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Дамјан Стојановски, денеска и официјално го стави потписот на договорот со МЗТ Скопје Аеродром, со кој се обврза дека ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Македонскиот кошаркарски вицешампион, МЗТ Скопје полека го крои тимот за наредната сезона, па така денеска соопшти уште една нова вест на оваа тема, односно по ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец, Дамјан Стојановски и во иднина ќе биде дел од екипата на МЗТ Скопје Аеродром. Оваа информација ја соопшти клубот од „Јане ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец, Дамјан Стојановски и во следните две сезони ќе го носи дресот на МЗТ Скопје Како што се вели на официјалниот сајт на вицепрвакот, ...
  сите 20 | | | веќе видена