МЗТ Скопје

  во

  Поранешниот градоначалник на општина Аеродром Ивица Коневски денес доби јавно извинување за објавени невистини и од Тони Грнчаров, на Фејсбук страната ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Здружението на кошаркарски играчи во Македонија ја осудува изјавата на тренерот на Работнички, Марин Докузовски, која ја даде по дебаклот (80-44) од МЗТ Скопје ...
  сите 69 | | | веќе видена

  МЗТ Скопје Аеродром ја искористи предноста на домашен терен и поведе со 1:0 во победи, во финалето на кошаркарскиот плејоф против Работнички. Победата на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Актуелниот шампион, Работнички, го доживеа еден од најголемите порази во клупската историја, МЗТ Скопје славеше со дури 36 поени (80:44) во првиот натпревар од ...
  сите 72 | | | веќе видена

  МЗТ Скопје Аеродром го прегази Работнички со неверојатни 80-44 во првиот меч од финалната серија од плејофот што се одигра во „Јане Сандански“. Неизвесноста ...
  сите 73 | | | веќе видена