МЗТ Скопје

  во

  МЗТ Скопје се засили на стручен план, го носи легендарниот Јанко Луковски кој ќе треба да му биде советник на тренерот Ѓорѓи Кочов но и ќе работи со тренерите ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Македонската кошаркарска репрезентација ја очекуваат натпревари против Романија и Косово во претквалификациите за Европското првенство во 2021 година, а за тие ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Американците Лестер Медфорд и Џејмс Вудард пристигнаа доцна синоќа, а нешто претходно во Скопје се појавија и Хрватот Иве Иванов и Србинот Андрија Бојиќ, кој и ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Македонскиот кошаркарски вицепрвак МЗТ Скопје Аеродром денеска официјално ги почна подготовките за новата сезона и тоа во комплетен состав откако во ...
  сите 18 | | | веќе видена