МЗТ Скопје

  во

  МЗТ Скопје Аеродром стигна до својата седма победа во АБА 2 лигата, откако дома со 94:73 го совлада тимот на Сутјеска и изби на второто место на табелата, со ...
  сите 24 | | | веќе видена

  МЗТ Скопје Аеродром стигна до својата седма победа во АБА 2 лигата, откако дома со 94:73 го совлада тимот на Сутјеска и изби на второто место на табелата, со ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Репрезентативната пауза беше добредојдена за кошаркарите на МЗТ Скопје, За уште повеќе да ги збијат своите редови, макар што во изминатата седмица не можеа да ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Македонија има многу сличности со Израел и може да верува во успех во кошарката, кој би можел да послужи за нејзина афирмација, смета легендарниот капитен на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Фабрика за преработка на медицински отпад ќе се гради на земјиштето во дворот на поранешната фабрика „Металски завод – Тито“. Како што дознава „Макфакс“, ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Фабрика за преработка на медицински отпад ќе се гради на земјиштето во дворот на поранешната фабрика Металски завод Тито. Како што дознава „Макфакс“, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Фабрика за преработка на медицински отпад ќе се гради на земјиштето во дворот на поранешната фабрика „Металски завод – Тито“. Како што дознава „Макфакс“, ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Фабрика за преработка на медицински отпад ќе се гради на земјиштето во дворот на поранешната фабрика Металски завод Тито. Како што дознава „Макфакс“, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Заменик-министерот за животна средина, Јани Макрадули, денеска на отворениот ден во Цементарница УСЈЕ информираше дека во декември ќе заврши процесот на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Заменик-министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули, вчеравечер во живо на социјалната мрежа „Фејсбук“ одговараше на прашања на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Заменик министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули вчера вечер во живо, на социјалната мрежа фејсбук одговараше на прашања на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Заменик министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадуливчера вечер во живо, на социјалната мрежа фејсбук одговараше на прашања на граѓаните ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Селекторот Јорданчо Давитков нема да смета на Љубомир Младеновски за неделниот дуел против Косово, па ротацијата на центарската позиција ќе биде сведена на ...
  сите 35 | | | веќе видена