МЗТ Скопје

  во

  Формирани се двојките за полуфиналето во плејофот од домашното кошаркарско првенство. МЗТ Скопје Аеродром Суперлигата ја заврши на првата позиција и за ...
  сите 27 | | | веќе видена

  МЗТ Скопје со пораз од Работнички ја заврши Супер-лигата, резултат што нема поголемо значење за „металците“, кои од претходно си го имаа осигурано првото место ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Формирани се двојките за полуфиналето во плејофот од домашното кошаркарско првенство. МЗТ Скопје Аеродром Суперлигата ја заврши на првата позиција и за ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Работнички со 88:84 го победи МЗТ Скопје Аеродром во 148. издание на вечното дерби во последното коло на Суперлигата, но „металците“ остануваат први носители ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Работнички со 88:84 го победи МЗТ Скопје Аеродром во 148. издание на вечното дерби во последното коло на Суперлигата, но „металците“ остануваат први носители ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Во првата четвртина воглавно Блокотехна и Куманово се менуваа во водство, најголемата позитива која ја стекнуваа беше плус три. Куманово продолжи да дава ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Каде, како и кога да се дислоцира Центарот за зависници во општина Кисела Вода? На овие прашања изминатиов период се судрија ставовите на здравствените власти, ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Во договор на управите на Работнички и на МЗТ Скопје Аеродром, заедно со нивните навивачки групи „Сити Парк Бојс“ и „Фемили“, утрешното вечно дерби ќе биде ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во пресрет на последното коло од кошаркарска Суперлига, во кое дуел треба да одиграат вечните ривали МЗТ Скопје и Работнички, двата клуба објавија дека дуелот ...
  сите 5 | | | веќе видена