МЗТ Скопје

  во

  Нема послатка победа од онаа во големото дебри на македонската кошарка. Па уште и тоа што го чува беспрекорниот прволигашки ефект: пет – мечеви – пет победи. ...
  сите 35 | | | веќе видена

  По голема и неизвесна борба Работнички со 90-88 го победи најголемиот ривал МЗТ Скопје и тоа на негов терен, актуелниот шампион останува единствениот непоразен ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Работнички го добија првото сезонско дерби со МЗТ Скопје во првата македонска лига. Актуелниот шампион славеше во СЦ „Јане Сандански“ со 90:88 и ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Убава атмосфера, околу 2.500 гледачи и ефикасна кошарка на дербито МЗТ Скопје Аеродром – Работнички. Интересно е и на теренот и на трибините. Гостите водат со ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Вечерва во СЦ „Јане Сандански“ ќе се одигра големото македонско кошаркарско дерби. Дуелот на вечните ривали МЗТ Скопје Аеродром и Работнички е прв меѓусебен ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Најтрофејните македонски клубови МЗТ Скопје Аеродром и Работнички вечерва ќе испишат уште една страница од вечното дерби. Скопските ривали ќе го играат ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Гостивар направија изненадување и славеа на гостувањето кај Блокотехна со 84-68 во претпоследниот меч од шестата рунда во првата лига. Гостите ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Шестото коло во македонската кошарка ќе биде одбележано со големото дерби меѓу вечните ривали МЗТ Скопје и Работнички кое се игра во СЦ „Јане Сандански“. Таа ...
  сите 35 | | | веќе видена