МЗТ Скопје

  во

  Навивачката група Комити која навива за скопски Вардар, остана без една од своите најголеми легенди, Горан Костадиновски кој беше познат како Гого или Гокси. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Селекторот Александар Тодоров се наоѓа во незавидна ситуација, голем дел од репрезентативците на еден месец до новиот квалификациски циклус немаат одиграно ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Американскиот крилен кошаркар Роб Монтгомери, потпишал договор со МЗТ Скопје Уни банка, објавија од неговата менаџерска компанија. Од младите Штркови уште не ...
  сите 9 | | | веќе видена

  КФСМ ќе покрие само еден тест на клубовите пред стартот на сезоната во Првата лига. Останатите трошоци за Ковид-тестовите кои се задолжителни на 72 часа пред ...
  сите 31 | | | веќе видена

  ЃОРЃИ КОЧОВ, ТРЕНЕР НА МЗТ СКОПЈЕ АЕРОДРОМ Една варијанта е кошаркарското првенство да се одложи до февруари в година, а потоа да се одигра регуларна сезона, ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Актуелниот македонски шампион, МЗТ Скопје се пофали со капитална инвестиција на спортскиот центар „Ново Лисиче“. Клубот од Аеродром во изминативе месеци и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Изминативе неколку месеци, паралелно со борбата за обезбедување адекватни услови за тренинг и натпревари во услови на глобална пандемија, како и за формирање ...
  сите 3 | | | веќе видена

  МЗТ Скопје инвестираше во модернизирање и средување на спортскиот центар „Ново Лисиче“ кој го претвори во модерно место за тренинг и официјални натпревари на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  МЗТ Скопје Аеродром се пофали со новата инвестиција, модернизирање и средување на спортскиот центар „Ново Лисиче“ односно популарната „Дупка“ – и тоа со ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Пишува: Марија Ковачева Македонската кошарка и натаму е на стенд-бај и така ќе остане најмалку до почетокот на номеври. Додека останатите спортови во нашата ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Имајќи ја предвид целокупната епидемиолошка ситуација во земјата и фактот дека бројот на новозаболени секојдневно се зголемува, раководството на Кошаркарската ...
  сите 38 | | | веќе видена