МЗТ Скопје

  во

  Македонскиот кошаркарски вицепрвак МЗТ Скопје Аеродром денеска официјално ги почна подготовките за новата сезона и тоа во комплетен состав откако во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  22-годишниот македонски репрезентативец, Андреј Магдевски го комплетира составот на МЗТ Скопје за новата сезона откако потпиша едногодишен договор со клубот од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Македонскиот вицешампион, МЗТ Скопје Аеродром го договори репрезентативецот Андреј Магдевски и на тој начин го комплетираше ростерот за следната ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Владата им додели државна помош на 100 домашни претпријатија преку Агенцијата за странски инвестиции според Законот за финансиска поддршка на инвестиции. Во ...
  | | веќе видена

  Продолжува делењето на државни пари на компании на функционери на власта и нивни блиски роднини. По скандалот со фондот за иновации, се отвора нов скандал со ...
  сите 38 | | | веќе видена