МЗТ Скопје

  во

  Златко Марин: Аеродром слави!!! МЗТ по седми пат шампион! Браво момци! Koшаркарите на МЗТ Скопје вчера станаа шампиони на Македонија откако во третиот финален ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Македонскиот кошаркарски репрезентативец Љубомир Младеновски повеќе не е член на МЗТ Скопје, откако играчот и клубот постигнаа заедничка согласност за раскин ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Центарот, Љубомир Младеновски повеќе не е член на македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром. Македонскиот репрезентативец изразил желба повторно да се ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Македонскиот кошаркарски репрезентативец Љубомир Младеновски повеќе не е член на МЗТ Скопје, откако играчот и клубот постигнаа заедничка согласност за раскин ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Македонскиот кошаркарски репрезентативец Љубомир Младеновски повеќе не е член на МЗТ Скопје, откако играчот и клубот постигнаа заедничка согласност за раскин ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Јана - мома „рипна во тавче“. македонската актерка го кажа судбоносното да викендов, кога во саботата во Белград се омажи за нејзиото момче, кошаркарот на МЗТ ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Македонскиот кошаркарски шампион, МЗТ Скопје и во наредната сезона ќе биде дел од АБА2 лигата. Управата на клубот од Аеродром ја прифати поканата за настап во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Македонската глумица Јана Стојановска вчеравечер се омажи со кошаркарот Андрија Бојиќ. Свадбата се одржа во белградскиот хотел „Југославија“, а меѓу гостите ...
  сите 18 | | | веќе видена